لوگو دنتال کالا

مزایا و ویژگی های آنگل ایمپلنت ماریوتی

آنگل ایمپلنت ماریوتی شامل چه بخش هایی است؟ اجزای آنگل ایمپلنت ماریوتی چیست؟

فهرست محتوای مقاله

آنگل ایمپلنت ماریوتی توسط شرکت ماریوتی ایتالیا مناسب برای همه برندهای موتور ایمپلنت می باشد که دارای طراحی ارگونومیک با سیستم شتسشوی داخلی و خارجی است. ما در این مقاله از سایت دنتال کالا قصد داریم آنگل ماریوتی را معرفی کرده و مزایا و ویژگی های این آنگل را مطرح کنیم. پیشنهاد می کنیم این مقاله را با دقت و تا انتها بخوانید.

انواع آنگل ماریوتی

دو مدل آنگل برای برند ماریوتی (Mariotti) داریم. یک مدل آنگل ساده و غیر نوری است و یک آنگل اپتیک یا نوری. این دو نوع آنگل از نظر سخت افزاری مشابه هستند با این تفاوت که یکی می تواند نور داشته باشد و یکی نور نداشته باشد.

ویژگی های آنگل ایمپلنت ماریوتی چیست

بدنه آنگل ایمپلنت ماریوتی از تیتانیوم است. از نظر استقامت بدنه، استقامت خیلی خوبی دارند. بلبرینگ هایی با جنس خیلی خوب روی آن کار شده است. آپگریدهایی نیز در بلبرینگ استفاده شده مخصوصا در نسل جدید انجام شده و ارتقاء یافته است. بلبرینگ های استین لس استیل (Stainless Steel)، ضد زنگ، جنس خوب و فول استیل کار شده است. ما بلبرینگ های فیبردار هم داریم که با اتوکلاو خشک می شوند و می شکنند ولی این بلبرینگ های جدید که در ماریوتی استفاده شده تماما استیل ضد زنگ است. از نظر تورک تا 70 نیوتن تورک به ما می دهد. در واقع تورک واقعی می دهد و نمی شکند. مثلا اگر شما از یک آنگل چینی، تورک 45 یا 50 بکشید خیلی راحت یک دنده آن می شکند اما ما شکستگی دنده در آنگل ماریوتی نداریم. مگر این که این آنگل با ضربه خیلی محکم خراب شود یا این که روغن کاری خیلی بد باشد که بخواهد این آنگل از قطعات آسیب ببیند.

سایر آنگل ها با تورک بالا به دلیل این که موتور جراحی کم می آورد می شکنند اما در آنگل ماریوتی چنین نیست.

مزایای آنگل ایمپلنت ماریوتی چیست؟

آنگل ایمپلنت ماریوتی چه تفاوتی با سایر برندهای آنگل ایمپلنت دارد؟

یک مزیت آنگل ماریوتی این است که به تمام موتور جراحی ها سازگار است و این یک حسن است که شما می توانید یک آنگل را بخرید و به هر موتور ایمپلنتی که دارید بزنید.

دومین مسئله تعمیرات آن خیلی ارزان است چون با قطعات ارزانی تامین می شود. مثلا یک آنگل چینی که یک قیمتی دارد به طور مثال 7 میلیون تومان، تعمیر اساسی آن 3 میلیون تومان می شود. ولی اگر این آنگل مثلا 10 میلیون تومان باشد تعمیر اساسی آن 2 میلیون تومان می شود یعنی 20 درصد قیمت آنگل است ولی برای بقیه برندها باید 30 تا 50 درصد قیمت خرید، برای تعمیر آن در نظر بگیرید.

یعنی فروش آن چون چینی است مناسب است اما تعمیرات آن خیلی گران است و این کار منطقی ندارد.

تعمیر قطعات آنگل ماریوتی خیلی سریع انجام می شود چرا که قطعات در شرکت موجود است.

تحمل تورک بالا نیز همانطور که گفته شد یک حسن ماریوتی است.

پاشیدن آب در آنگل ماریوتی هم به صورت اینترنال و هم به صورت اکسترنال است. به این معنا که دارای سیستم شستشوی داخلی (Internal Irrigation) و سیستم شستشوی خارجی (External Irrigation) می‌ باشد. یعنی هم داخل یک سری کیت هایی که از داخل نیاز به آب دارند، به داخل دریل آب بپاشد و هم می تواند از بیرون پاشیدن آب داشته باشد. البته بیشتر آنگل ها این خاصیت را دارند اما یک سری آن ها ندارند چون باید روی درپوش آن ها سوراخ داشته و جای ورود آب داشته باشند.

بحث بعدی روغن کاری است چون استیل هستند اگر روغن کاری بی کیفیت باشد، آنگل ماریوتی بیشتر تحمل می کند تا یک آنگل معمولی چرا که مواد داخلی استیل و ضد زنگ هستن ولی اگر معمولی باشد و دکتر شستشو دهد بعد آن ممکن است زنگ بزند یا رسوب بگیرد. آنگل ماریوتی چون در این مواقع برایش اتفاقی نمی افتد، عمر بیشتری دارد. البته نه این که آنگل ماریوتی رسوب نگیرد چون وقتی داخل آن خونابه برود زنگ نمی زند ولی رسوب می کند. بنابراین کمتر آسیب می بیند و نگه داری راحت تری نسبت به برندهای دیگر دارد.

مسئله دیگر هم این است که آنگل ایمپلنت ماریوتی، یک برند ایتالیایی است و اصالت برند خیلی بیشتر است و مستقیم از ایتالیا وارد می شود. در چین مونتاژ و ساخته نمی شود و برای خود کشور ایتالیا می باشد که این از جمله مزیت های خیلی خوب آن است.

از نظر وزن هم وزن خیلی خوب و ایده آل دارند و وزن شان استاندارد است. طول آن ها اندازه استاندارد و در سایزهای نرمال هستند. یک سری آنگل ها داریم که هد شان بزرگ است یا توپر هستند. در برند ماریوتی نوری و غیر نوری زیاد تفاوتی ندارد و فقط یک زائده در جلوی آنگل نوری وجود دارد و خود بدنه آنگل توپر نمی شود اما بعضی از آنگل ها حجیم تر می شوند تا نور را از خود رد کنند. این مورد خوب نیست چرا که جلوی دید دکتر را می گیرد و وزن آن زیاد و باعث سنگینی می شود.

5/5 - (4 امتیاز)

کارگاه پیزوسرجری کنگره پریودنتولوژِی مهر 98

Call Now Buttonسفارش و استعلام قیمت