بهترین برند ایمپلنت کره ای F&B

فهرست محتوای مقاله

به طور کلی برند های مختلفی در زمینه ایمپلنت دندان وجود دارند که هر یک از نظر قیمت، کیفیت، کشور سازنده و موارد دیگر تفاوت دارند و یک جراح ایمپلنت با توجه به نوع و پیچیدگی عمل های خود از هرکدام از آن ها با توجه به نیازش میتواند استفاده کند. ما در این مقاله میخواهیم در خصوص ایمپلنت کره ای، انواع آن ها، قیمتشان و … اطلاعاتی را به شما دهیم. پس با ما همراه باشید. پیش از معرفی انواع ایمپلنت کره ای شاید بهتر باشد بدانیم که ایمپلنت دندانی دقیقا چیست؟  ایمپلنت دندانی از نوع تیتانیوم خالص بوده که با بدن انسان سازگار است. شکل آن به صورت میله ای باریک است که داخل استخوان فک قرار داده می شود. این موضوع قابل توجه است که این روزها ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته است. نکته حائز اهمیت دیگر، این است که اگر بعد از قرار گرفتن در فک به شکل صحیح از آن نگه داری شود، ماندگاری خیلی زیادی دارد.

انواع ایمپلنت به طور کلی دو نوع است که شامل ایمپلنت اندوستیال و ساب پریوستیال است. ایمپلنت اندوستیال به ایمپلنتی می گویند که داخل استخوان قرار داده می شود، ولی ایمپلنت ساب‌پریوستیال ایمپلنتی است که روی استخوان آرواره و زیر بافت لثه قرار می گیرد. این روز ها دیگر از ایمپلنت های ساب‌پریوستیال استفاده نمی شود زیرا در مقایسه با ایمپلنت های اندوستیال در بلند مدت نتایج ضعیف تری داشته اند و دارای استحکام کمتری هم هستند.

ایمپلنت کره ای

یکی از معروف ترین کشور های سازنده ایمپلنت ، کره است که به علت کیفیت قابل قبول و قیمت مناسبی که دارند، بسیار محبوب هستند، بهترین برند ایمپلنت کره ای F&B را می توان نام برد و در انواع برند های مختلف موجود هستند. ایمپلنت های کره ای در سال های اخیر توانسته اند بازار ایران را در دست بگیرند. ایمپلنت کره ای با توجه به مناسب بودن قیمت و همچنین قطعات در دسترس، مورد استقبال جراحان و دندانپزشکان قرار گرفته است. نکته ای که باید بدانید این است که برند های ایمپلنت کره ای مانند سایر محصولات کشور ها جنس خوب و جنس نامناسب دارند که با شناخت درست میتوانید برند قابل قبول و مناسب این محصول را بشناسید.

انواع ایمپلنت کره ای

موتور های ایمپلنت کره ای دارای انواع مختلفی هستند که در این جا قصد داریم تا معروفترین این برندها را برای شما معرفی کنیم.

ایمپلنت کره ای F&B

کارشناسان و متخصصان درباره برند ایمپلنت کره ای F&B که دارای قوی ترین کانکشن ( اتصال بین پایه ایمپلنت با پروتز) است نظر مثبتی داشته و حتی آن را به همکاران توصیه می کنند. برند ایمپلنت FIT and Brilliant یا F&B یا FnB یا اف اند بی از بهترین ایمپلنت های موجود در جهان و ساخت کشور کره جنوبی و دارای تاییدیه انجمن غذا و داروی آمریکا FDA و دارای تاییدیه وزارت بهداشت می باشد.بهترین برند ایمپلنت کره ای F&B و فیکسچر ایمپلنت F&B که ساخت کره جنوبی است در دو نوع INTERNAL و SUBMERGED طراحی شده است. قابل توجه است ایمپلنت کره ای F&B دارای انواع اباتمنت ایمپلنت F&B در ابعاد مختلف با توجه به کارایی، تولید شده و تاییده وزارت بهداشت را دریافت نموده است و بهترین قیمت و کیفیت را دارا است. این ایمپلنت ۱۰ سال به صورت تخصصی در کلینیک تخصصی ایمپلنت سنتر استفاده شده و بدون اسکرو ﻟﻮزﻧﯿﻨﮓ No Screw Loosening است.

ایمپلنت کره ای SewonMedix

برند Sewonmedix از برند های مشهور و تقریباً شناخته شده کره ای در زمینه ایمپلنت در ایران است که فعالیتش در زمینه ایمپلنت و دندان را از سال 2000 آغاز کرده است. با وجود کره ای بودن، کیفیت های این برند بسیار خوب است و حتی با برند های اروپایی و آمریکایی نیز قابل مقایسه است.

ایمپلنت کره ای SNU

یکی دیگر از انواع ایمپلنت کره ای برند SNU است که ابتدا در سال 1997 تاسیس شد و فعالیت تخصصی در زمینه ایمپلنت دندان را در سال 2005 آغاز کرد. در حال حاضر یکی از برند های به نسبت خوب در زمینه ایمپلنت دندان به شمار می آید که قیمت های آن نیز از انواع دیگر مناسب تر است.

ایمپلنت کره ای CMI

این برند کره ای با نام NeoBiotech نیز شناخته می شود و از سال 2000 تأسیس و در زمینه ایمپلنت دندان فعالیت می کند. شعار این برند تولید کننده ایمپلنت، ارائه ایمپلنت آسان ، ایمن و با سرعت است. این نوع ایمپلنت کره ای دارای کیفیت نسبتاً مناسب و قابل قبولی است که در کشورمان برای قیمت مقرون به صرفه اش نسبت به سایر ایمپلنت ها محبوب بوده و مورد استفاده قرار میگیرد. ضمن این که از لحاظ تنوع این برند در انواع قطعات پروتز و روکش نیز شناخته شده است. ایمپلنت های cmi به ایمپلنت های ایمن و با سرعت معروف هستند. اصولا ایمپلنت های cmi نسبت به قیمت خود ، کیفیت مناسبی را ارائه می دهند. به همین علت ایمپلنت cmi در کشور ما دارای محبوبیت زیادی است.

ایمپلنت کره ای Osstem

از دیگر برند های مشهور کره ای ، برند اوستم ( Osstem ) است که در سطح کره و جهان شناخته شده است. در دهه 90 فعالیتش را در زمینه پزشکی شروع کرده و سال به سال در این زمینه پیشرفت کرده است و در حال حاضر جزء مطرح ترین برند های کره است که در بیش از 70 کشور جهان توزیع و استفاده می شود. قیمت ایمپلنت کره ای Osstem با توجه به تکنولوژی های بالا در تولید محصولات نسبتاً خوب است. برای اطلاع از قیمت دقیق این برند می توانید از مراکز تخصصی کاشت این ایمپلنت سؤال فرمایید. قابل ذکر است که این ایمپلنت تنها برند کره ای می باشد که توسط انجمن غذا و داروی آمریکا تایید شده است و قابلیت رقابت با برند های مطرح اروپا دارد. این شرکت در سال ۱۹۹۵ در کره جنوبی تأسیس شد و در حال حاضر جزء ۱۰ ایمپلنت برتر جهان است که دارای تنوع سطح بالایی است.

ایمپلنت کره ای Dentium

برند ایمپلنت Dentium در سال 2000 تأسیس شد و از آن زمان با فعالیت در عرصه های پزشکی ، انجمن های تحقیقاتی و دانشگاهی اقدام به رشد صنعت دندان و به ویژه ایمپلنت دندان کرده است تا عمل هایی از این دست را آسان تر، با درصد خطای کمتر و موفقیت بالاتر به ما ارائه کند. این شرکت همواره در حال توسعه و پیشرفت از منظر تکنولوژی و کیفیت محصولات است و ایمپلنت های ارائه شده توسط این برند همواره رو به بهبود و بهتر شدن پیش می روند. قیمت ایمپلنت کره ای Dentium نسبت به میانگین قیمت ایمپلنت کره ای معقولانه است اما برای اطلاع از آخرین قیمت ها باید با متخصص در این مورد صحبت کنید. این برند در کشور ما با نام ایمپلنتیوم شناخته می شود و یکی از پر فروش ترین برند های ایمپلنت کره ای در ایران می باشد. یکی از دلایل محبوبیت این برند سادگی جراحی و قیمت ایمپلنت مناسب می باشد. در رده بندی برند ایمپلنت های کره رتبه دو را دارد.

ایمپلنت کره ای UFit

از برند های متوسط کره که شاید از لحاظ شناخت در کشورمان در سطح دوم قرار داشته باشد و کمتر شناخته شده است برند UFit کره را می توان نام برد. این نوع برند کره ای دارای کیفیت و قیمتی مناسب برای کسانی است که هزینه برایشان در اولویت قرار دارد. محصولات این برند کیفیتی نسبتاً متوسط دارد و قیمت ایمپلنت کره ای UFit کمتر از اغلب برند های ایملپنت کره ای شناخته شده تر است. یک ویژگی در ایمپلنت یوفیت خصوصیت Sylbutment آن است. در اباتمنت های قدیمی تماس فیکسچر و اباتمنت به واسطه خلل و فرج های موجود در سطح بوده که رفته رفته به علت فشارهای وارده در طی جویدن باعث افزایش فاصله و گپ میان آنها شده است . در اباتمنت های جدید یوفیت با نام Sylbutment تماس میان فیکسچر و اباتمنت به واسطه دو سطح صاف و شیارها است، این شیارها باعث عملکرد آن به صورت یک بدنه الاستیک و توزیع فشارهای وارده به در طی جویدن می شود.

ایمپلنت کره ای Megagen

این کمپانی ایمپلنت کره ای فعالیت خود را با گردهمایی عده ای از جراحان ، دندان پزشکان و متخصصین دندان در کنار یکدیگر در سال 2002 تشکیل داد. از آن جایی که تولیدکنندگان آن به دنبال پیشرفت و بهبود ایمپلنت بودند ، خیلی زود در این شاخه پیشرفت کردند. دو برند مطرحی که توسط این کمپانی تولید و ارائه می شوند Anyridge و AnyOne هستند.  ایمپلنت کره ای مگاژن(megagen) از برند های بسیار با کیفیت کره است. این برند یکی از بهترین ایمپلنت های کره محسوب می شود. محبوبیت این برند پس از خرید توسط شرکت اشترومن بیشتر شد و در حال حاضر جز کشور کره در اروپا نیز در حال تولید است. ضمن این که یکی از مراکز تولید آن در اروپا کشور لیتوانی است .

ایمپلنت کره ای DIO

یکی دیگر از انواع ایمپلنت کره ای که می خواهیم به معرفی آن بپردازیم برند مطرح DIO است که سابقه 28 ساله در زمینه ایمپلنت دندان دارد و در بیش از 60 کشور مختلف در سطح جهان پشتیبانی می شود. علاوه بر تکنولوژی بالا در تولید و ارائه محصولات، این برند به علت سابقه طولانی مدت در زمینه پزشکی از مطرح ترین و شناخته شده ترین برند های کره ای در سطح جهان است. قیمت ایمپلنت کره ای DIO به نسبت کیفیت بالای محصولات قابل توجه تر از انواع برندهای دیگر به حساب می آید. مالکیت برند دی او را شرکت معروف دنس پلی امریکا که برند های زایو استر و انکیلوز را دارد در دست گرفته است. بعد از ایمپلنت OSSTEM برند DIO یکی از گران ترین برند های ایمپلنت ساخت کره در ایران است.

مزایا و معایب ایمپلنت کره ای

حالا که با انواع ایمپلنت کره ای و معروفترین آن ها آشنا شدیم و با توجه به این که امروزه برند های متفاوت ساخته کشورهای گوناگون در بازار وجود دارند ، ممکن است برخی افراد در انتخاب آن ها دچار سردرگمی شوند. برای رهایی از این سردرگمی شما باید به پیش یک متخصص ایمپلنت با تجربه مراجعه کنید ، تا بهترین برند نسبت به بودجه و وضعیت فک شما را معرفی کند. ایمپلنت های کره ای دارای مزایا و معایبی هستند اما به طور کلی برندهای ایمپلنت های کره ای به علت هزینه به صرفه و کیفیت مناسب ، محبوبیت زیادی در ایران پیدا کرده اند. از مزایای اصلی انواع ایمپلنت کره ای میتوان به موارد زیر اشاره کرد: قیمت به صرفه مهم ترین علت محبوب انواع ایمپلنت کره ای قیمت به صرفه آن ها است که به نسبت ایمپلنت های اروپایی از هزینه کمتری برخوردار هستند و به همین خاطر بسیاری از افراد این ایمپلنت ها را نسبت به بودجه خود انتخاب میکنند. فراوانی در بازار از مزایای دیگر ایمپلنت کره ای این است که این نوع ایمپلنت ها در کشور ما به خوبی موجود هستند و اجزای آن به خوبی در بازار در دسترس و قابل تهیه هستند. اما همانطور که گفته شد انواع ایمپلنت کره ای معایبی نیز دارند که مهمترین عیب آن ها کیفیت پایین تری است که نسبت به برخی ایمپلنت های اروپایی و آمریکایی دارا هستند. البته لازم به ذکر است برخی از برند های ایمپلنت کره ای کیفیت بسیار بالایی دارند و با ایمپلنت های اروپایی و آمریکایی قابل رقابت هستند. ضمن این که ایمپلنت های کره ای به نسبت نوع برند ، کیفیت و قیمت دارای دوام متفاوتی هستند. درست است که ایمپلنت های کره ای ممکن است از لحاظ دوام با ایمپلنت های سوئیسی یا آمریکایی قابل مقایسه نباشند ، اما به نسبت قیمت آن دارای کیفیت مطلوبی هستند.

قیمت ایمپلنت کره ای

قیمت ایمپلنت یکی از عواملی است که بسیاری از متقاضیان و جراحان ایمپلنت برای خرید و استفاده آن را ملاک قرار میدهند. باید گفت که در این مورد نمیتوان عدد خاص و مشخصی را عنوان کرد و با توجه به برند انتخابی و زمان خرید، برندهای مختلف ایمپلنت قیمت های متفاوتی دارند. هر چند که قیمت این ایمپلنت ها به طور مستقیم با کیفیت آن ها متناسب خواهد بود. در خصوص قیمت انواع ایمپلنت کره ای باید گفت که این برندها به خاطر قیمت مناسبتری که به نسبت رقبای اروپایی و آمریکایی خود دارند محبوب هستند، هرچند که به طور کلی کیفیت آن ها از انواع اروپایی و آمریکایی کمتر است ولی برخی از انواع برندهای این ایمپلنت که کیفیت بالایی دارند دارای قیمت قابل توجهی نیز هستند. به همین خاطر بازه قیمتی ایمپلنت های کره ای بسیار گسترده است و بستگی به نوع ایمپلنت انتخابی شما و زمان خریدتان دارد.

برای انتخاب نوع برند ایمپلنت چه فاکتورهایی باید درنظر گرفته شود؟

برای تصمیم گیری درباره نوع برندی که قرار است برای ایمپلنت مورد استفاده قرار گیرد، پزشک متخصص باید با تشخیص خود و طبق موارد زیر شرایط را بررسی کرده و نظر دهد:

  • قیمت ایمپلنت شرکت سازنده
  • کیفیت ایمپلنت شرکت سازنده
  • میزان استحکام استخوان
  • مقدار فضایی که قرار است ایمپلنت در آنجا قرار گیرد.

جمع بندی

به طور کلی و برای جمع بندی باید گفت که برای استفاده و تهیه یک ایمپلنت مناسب، شما باید به نیازها و شرایطتتان از جمله هزینه ای که میخواهید کنید، نوع پیچیدگی عمل های ایمپلنت، کیفیت و دوام و کارایی برندهای مختلف و … توجه کنید. ما در این مقاله سعی کردیم شما را با انواع ایمپلنت کره ای، خصوصیات آن ها، مزایا و معایب ایمپلنت کره ای که میتوان در به صرفه بودن و کیفیت معمولی تر نسبت به کشورهای دیگر سازنده ایمپلنت خلاصه کرد و موارد دیگر بیشتر آشنا کنیم. امیدواریم که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)