ایمپلنت آلمانی و معرفی انواع برند ایمپلنت کشور آلمان

فهرست محتوای مقاله

به طور کلی برند های مختلفی در زمینه ایمپلنت دندان وجود دارند که هر یک از نظر قیمت، کیفیت، کشور سازنده و موارد دیگر تفاوت دارند و یک جراح ایمپلنت با توجه به نوع و پیچیدگی عمل های خود از هرکدام از آن ها با توجه به نیازش میتواند استفاده کند. ما در این مقاله میخواهیم در خصوص ایمپلنت آلمانی، انواع آن ها، قیمتشان و … اطلاعاتی را به شما دهیم. پس با ما همراه باشید. پیش از معرفی انواع ایمپلنت آلمانی شاید بهتر باشد بدانیم که فیکسچر ایمپلنت چیست ؟

ایمپلنت دندانی از نوع تیتانیوم خالص بوده که با بدن انسان سازگار است. شکل آن به صورت میله ای باریک است که داخل استخوان فک قرار داده می شود. این موضوع قابل توجه است که این روزها ایمپلنت دندان بهترین جایگزین برای دندان های از دست رفته است. نکته حائز اهمیت دیگر، این است که اگر بعد از قرار گرفتن در فک به شکل صحیح از آن نگه داری شود، ماندگاری خیلی زیادی دارد.

انواع ایمپلنت به طور کلی دو نوع است که شامل ایمپلنت اندوستیال و ساب پریوستیال است.

ایمپلنت اندوستیال به ایمپلنتی می گویند که داخل استخوان قرار داده می شود، ولی ایمپلنت ساب‌پریوستیال ایمپلنتی است که روی استخوان آرواره و زیر بافت لثه قرار می گیرد. این روز ها دیگر از ایمپلنت های ساب‌پریوستیال استفاده نمی شود زیرا در مقایسه با ایمپلنت های اندوستیال در بلند مدت نتایج ضعیف تری داشته اند و دارای استحکام کمتری هم هستند.

ایمپلنت آلمانی

مثل کشور کره جنوبی که ایمپلنت کره ای را ساخته است و دیگر کشورهای سازنده برندهای مطرح ایمپلنت، کشور آلمان هم در خصوص ساخت انواع ایمپلنت در سطح دنیا معروف و مطرح است. ایمپلنت دندان که به عنوان بهترین جایگزین دندان های از دست رفته در بیشتر کلینیک ها و مراکز درمانی به چشم می خورد، توانسته است مشتریان خود را به وضوح سمت خود بکشد.

از کاربردهای انواع ایمپلنت آلمانی و ایمپلنت اشترومن می توان به افزایش اعتماد به نفس به بیمار و رفع مشکلات غذا خوردن و صحبت کردن اشاره کرد که البته قیمت برندهای مختلف آلمانی با توجه به کیفیتشان متفاوت است.

لازم به ذکر است که امروزه از معتبر ترین انواع برند های تولید ایمپلنت با گارانتی در سراسر جهان، ایمپلنت های آلمانی هستند که جایگاه بسیار خوبی را در تمامی جهان به خود اختصاص داده اند. از این رو می توان به جرات گفت که انواع ایمپلنت آلمانی از بهترین ایمپلنت های تولید شده در جهان هستند و به گروه ایمپلنت های اروپایی تعلق می گیرند که پس از ایمپلنت های آمریکایی در جایگاه اول قرار دارند.

ایمپلنت آلمانی و معرفی انواع برند ایمپلنت کشور آلمان

انواع ایمپلنت آلمانی

ایمپلنت های آلمانی دارای انواع بسیار متنوعی هستند که در این جا برخی از مهمترین این برندها را به شما معرفی میکنیم:

ایمپلنت آلمانی Alphatech

این نوع از انواع ایمپلنت آلمانی از ایمپلنت های سری جدید در آلمان به حساب میاید که سطح آن به وسیله هیدروکسید کلسیم پوشانده شده است و در نواحی ضعیف استخوانی می تواند پیوند خوبی ایجاد کند. از نظر قیمتی ایمپلنت به نسبت کیفیتش معمولی است و دندانپزشکان و جراحان در این قیمت می توانند انتخاب های بهتری داشته باشند. افرادی که مشکل تحلیل لثه دارند می توانند از ایمپلنت Alphatech استفاده کنند.

ایمپلنت آلمانی Bego

یکی از برند های به نسبت خوب ساخت آلمان محسوب میشود. این شرکت در ساخت آلیاژ بسیار با تجربه است و از آلیاژهایی استفاده میکند که به راحتی با لثه جوش میخورد. قیمت این نوع ایمپلنت متوسط رو به بالا است. در حال حاضر این برند ایمپلنت سری جدید با طراحی خوب وارد بازار کرده است که متاسفانه این سری جدید که به سری ار ایکس معروف است بنا به دلایل نامعلوم وارد بازار ایران نشده است و دو سری ار و اس که سری قدیمی این برند هستند در بازار ایران موجود است. این برند اباتمنت های زیرکونیوم دارد که برای زیبایی بیشتر می تواند بسیار مفید باشد. ضمن این که در صورتی که بیمار به دنبال ایمپلنت با لیزر با قیمت متوسط به بالا می گردد، Bego می تواند گزینه بسیار خوبی برای وی باشد

در نتیجه چنان چه به دنبال یک ایمپلنت با کیفیت و با قیمت تقریبا معمولی هستید که به خوبی بتوانید با کمک آن دندان های خود را ترمیم کنید، میتوانید که از برند bego برای ترمیم دندان های خود استفاده نمایید و نتیجه مطلوبی را دریافت کنید.

ایمپلنت آلمانی Xive

یکی از برند های معروف آلمانی است که زیر مجموعه شرکت دنس پلای که شرکت چند ملیتی است، Xive

است. تنوع سایز و موفقیت بالا در کاشت از مزایای این ایمپلنت آلمانی است. متاسفانه بعد از تحریم ها قطعات پروتزی و حتی سایزهای این ایمپلنت در ایران نایاب شد و در بازار برای قطعات پروتزی از اجناس غیر اصل استفاده می شود که در بلند مدت می تواند مشکلات زیادی برای بیمار ایجاد کند. به همین خاطر باید گفت که تنها معروفیت و خوب بودن برند برای استفاده از آن کافی نیست و وجود قطعات اصل و ساپورت مناسب از شرایط ضروری برای هر ایمپلنت است.

ایمپلنت آلمانی DRS (Ratio)

از بهترین برند های تولید کننده ایمپلنت در آلمان برند DRS است که به علت کیفیت مناسبش در گروه گران قیمت ترین انواع ایمپلنت آلمانی قرار دارد و توسط شرکتی به نام میزینگر ساخته و تولید می شود. برند DRS یکی از ورژن های ایمپلنت اشترومن است که اصالت خود را در طی سال های گذشته ثابت کرده است. البته شنیده می شود که شرکت اشترومن به خاطر کپی برداری از این برند در دادگاه شکایت کرده است.

ایمپلنت آلمانی Ankylos

این ایمپلنت آلمانی نیز زیرمجموعه دنس پلای بوده که دارای کیفیت بسیار بالایی است. ایملپنت Ankylos گران تر از دیگر برندها است. هرچند که سرنوشت این مدل هم مانند دیگر مدل ها دستخوش مشکلات کرونا و تحریم ها شده است و به سختی در ایران پیدا می شود.

ایمپلنت آلمانی Argon

Argon نیز یکی دیگر از انواع ایمپلنت آلمانی جدید است که از نظر علم دندانپزشکی دارای مشکلاتی مثل عدم تطابق فرز با فیکسچر در فک پایین را دارد و جراحی آن را مشکل می کند. از لحاظ هزینه دارای قیمتی متوسط است و درخصوص تحلیل استخوان و موفقیت در مدت ماندگاری ایمپلنت، کیفیت مطلوبی مانند دیگر انواع ایمپلنت ندارد. نحوه اتصال قطعه پروتزی به ایمپلنت بنا به ادعای شرکت سازنده امکان لق شدن را به حداقل می رساند، هرچند که این نوع اتصال در مراحل امتحان پروتز ممکن است برای دندانپزشک دردسر ساز باشد.

ایمپلنت آلمانی Ritter

ایمپلنت نوپایی که به تازگی وارد ایران شده است. Ritter بیشتر در تولید یونیت های دندانپزشکی خود را نشان داده است. هر چند که در بازار رقابت برای دندانپزشکان و جراحان دارای قیمت پایینی است اما متاسفانه مشکلاتی مانند عدم تطابق دریل با سایز فیکسچر و ست جراحی ضعیف را دارد. همین امر باعث شده است که درصد شکست آن بالا باشد و با وجود این که ساخت کشور آلمان است بسیاری آن را کنار بگذارند .

 ایمپلنت آلمانی Medinitika

مدینتیکا یا ام ایمپلنت یک ایمپلنت آلمانی جدید است که در رده ایمپلنت های خوب آلمان قرار میگیرد. هر چند که این برند ایمپلنت جدید محسوب می شود ولی شرکت سازنده اش سالهای طولانی ساخت قطعات دو شرکت استرا و اشترومن را به عده داشته و تجربه طولانی در ساخت قطعات ایمپلنت به خصوص اباتمنت دارد . این ایمپلنت به نسبت گران است. در مورد طراحی نیز مدینتیکا را می توان یک ورژن از ایمپلنت استرا محسوب کرد که موفقیت بالایی داشته و برای زیبایی بیشتر می تواند موفق باشد . ضمن این که میزان تحلیل استخوان این ایمپلنت بسیار کم است.

ایمپلنت آلمانی Dentegris

یکی از ایمپلنت های جدید المانی محسوب می شود که در رده ایمپلنت های متوسط ساخت آلمان است. قیمت آن به نسبت کیفیتش قابل قبول است. البته که به علت تازه ساخت بودن این برند، نتایج طولانی مدت آن نامعلوم است.

ایمپلنت آلمانی Tiologic

یکی دیگر از انواع ایمپلنت آلمانی محسوب می شود که در رده ایمپلنت های معمولی قرار دارد. تنوع سایز این ایمپلنت بالا است و در رده قیمتی متوسط قرار دارد . شرکت دنتاروم سازنده المانی این برند است که مواد دندانپزشکی نیز تولید میکند.

ایمپلنت آلمانی Trias

ایمپلنت آلمانی تریاس یکی از ایمپلنت های متوسط آلمان به شمار میرود که از نظر رده قیمتی ایمپلنت ارزانی محسوب می شود و از نظر کیفیت هم در حد ایمپلنت های متوسط کره ای است.

ایمپلنت آلمانی ICX 

این نوع از انواع ایمپلنت آلمانی از ایمپلنت های جدید ساخت آلمان است که موفقیت بسیار خوبی داشته و در رده ایمپلنت های متوسط رو به بالا محسوب می شود و قیمت مناسبی هم دارد. در این برند با توجه به نحوه اتصال قسمت تاجی به پایه میزان شل شدن یا لقی در قسمت پروتزی بسیار کم است.

مزایا و معایب انواع ایمپلنت آلمانی چیست؟

حالا که انواع ایمپلنت آلمانی را معرفی کردیم و کیفیت هر یک را برای شما شرح دادیم، باید بگوییم که مزایای اصلی ایمپلنت های آلمانی به نسبت سایر برندهای کشورهای دیگر چیست. مهمترین این مزایا را میتوان در موارد زیر دانست:

کیفیت مناسب

به طور کلی و همان گونه که گفته شد کشور آلمان جزو کشورهای مطرح در ساخت ایمپلنت های با کیفیت است و بسیاری از برندهای ایمپلنت ساخته شده در این کشور از برندهای مختلف کشورهای رقیب خود دارای کیفیتی بهتر و مرغوب تر هستند.

ظاهری کاملا طبیعی

ایمپلنت های آلمانی دارای ظاهری کاملا طبیعی هستند که این موضوع را می توان به عنوان یکی از مزیت های مهم آن ها مطرح کرد، زیرا ایجاد زیبایی و ظاهری طبیعی در دندان ها امری مهم است و هیچ کس تمایل ندارد که اشخاص دیگر بتوانند ترمیم دندان ها را در آن ها تشخیص دهند.

سازگاری مناسب با بدن

ایمپلنت هایی که از نوع آلمانی هستند به گونه ای ساخته می شوند که از سازگاری خوبی با بدن برخوردارند و استفاده از آنها باعث آسیب دیدن بافت های مجاور دندان مورد نظر نمی شود، بلکه در عین حال باعث پیوند استخوان های ضعیف نیز می گردد.

در خصوص معایب انواع ایمپلنت آلمانی میتوان به قیمت قابل توجه تر آن ها به نسبت برندهای دیگر و به ویژه ایمپلنت های کره ای اشاره کرد. ضمن این که برخی از انواع برندهای آلمانی که در بالا به آن ها اشاره کردیم کیفیت ایده آلی ندارند و معمولی هستند. از دیگر مشکلات ایمپلنت های آلمانی میتوان به مشکل تحریم و واردات برخی از برندهای آن ها اشاره کرد که کار را برای استفاده از آن ها و تهیه تجهیزاتشان در کشور ما سخت میکند.

قیمت ایمپلنت آلمانی

قیمت ایمپلنت یکی از عواملی است که بسیاری از متقاضیان و جراحان ایمپلنت برای خرید و استفاده آن را ملاک قرار میدهند. باید گفت که در این مورد نمیتوان عدد خاص و مشخصی را عنوان کرد و با توجه به برند انتخابی و زمان خرید، برندهای مختلف ایمپلنت قیمت های متفاوتی دارند. هر چند که قیمت این ایمپلنت ها به طور مستقیم با کیفیت آن ها متناسب خواهد بود.

در خصوص قیمت انواع ایمپلنت آلمانی باید گفت که این برندها به خاطر کیفیت بالایی که دارند، به طور کلی قیمت قابل توجه تری از ایمپلنت های کره ای و برخی ایمپلنت های ساخت کشورهای دیگر دارند. ولی برخی از انواع برندهای این ایمپلنت که کیفیت پایین تری دارند دارای قیمت معمولی تری نیز هستند. به همین خاطر بازه قیمتی ایمپلنت های آلمانی بسیار گسترده است و بستگی به نوع ایمپلنت انتخابی شما و زمان خریدتان دارد.

برای انتخاب نوع برند ایمپلنت چه فاکتورهایی باید درنظر گرفته شود؟

برای تصمیم گیری درباره نوع برندی که قرار است برای ایمپلنت مورد استفاده قرار گیرد، پزشک متخصص باید با تشخیص خود و طبق موارد زیر شرایط را بررسی کرده و نظر دهد:

  • قیمت ایمپلنت شرکت سازنده
  • کیفیت ایمپلنت شرکت سازنده
  • میزان استحکام استخوان
  • مقدار فضایی که قرار است ایمپلنت در آنجا قرار گیرد.

نتیجه گیری

به طور کلی و برای جمع بندی باید گفت که برای استفاده و تهیه یک ایمپلنت مناسب، شما باید به نیازها و شرایطتتان از جمله هزینه ای که میخواهید کنید، نوع پیچیدگی عمل های ایمپلنت، کیفیت و دوام و کارایی برندهای مختلف و … توجه کنید، همچنین پیشنهاد میکینم مقاله هیلینگ ایمپلنت چیست + کاربرد آن را مطالعه کنید.

ما در این مقاله سعی کردیم تا شما را با انواع ایمپلنت آلمانی، خصوصیات آن ها، مزایا و معایب ایمپلنت آلمانی که میتوان آن ها را در کیفیت بالاتر و قیمت قابل توجه تر نسبت به کشورهای دیگر سازنده ایمپلنت خلاصه کرد و موارد دیگر بیشتر آشنا کنیم. شرکت دنتال کالا امیدوار است که از مطالعه این مقاله لذت برده باشید.

5/5 - (1 امتیاز)